Notice: Undefined index: section_filter in /srv/www.soundset.hr/web/vudu_application/controllers/ContentX.php on line 418 Soundset radio Brod izabrao naj osobe i najpozitivnije priče 2016. godine! – Slavonski Brod – Vijesti — SOUNDSET - nacionalna radijska grupa

22.05.2018.

TKO SE POSEBNO IZDVOJIO?

Soundset radio Brod izabrao naj osobe i najpozitivnije priče 2016. godine!

Četvrtak, 29. prosinca 2016.

Na izmaku 2016. godine odlučili smo posvetiti jedan dio našeg programa i web prostora onima koji su zaista posebni, svatko na svoj način i svatko u svojoj domeni. Osobe su to koje su individualno ili kao dio udruge/ustanove/kluba postigle izniman uspjeh zbog kojeg Slavonski Brod može i mora biti ponosan. Ovo su ljudi koji su zaslužili da ih posebno spomenemo:

BRIGITA BAKIĆ

Ova djevojka može biti veliki uzor mnogima, ne samo njezinog naraštaja, nego i mlađima ali i starijima. Članica je Kajak kanu kluba „Olimpik“ gdje postiže sjajne rezultate, vrhunski uspjeh ostvarila je u 2016. godini i u powerliftingu, a vjerovali ili ne vozila je i lađu kao dio ženske ekipe ove tradicionalne utrke u dolini Neretve.

Brigita Bakić

„Ove godine nastupila sam u kajaku na mirnim i divljim vodama te na međunarodnim natjecanjima, no posebno bih istaknula državno prvenstvo gdje sam osvojila zlatnu medalju u kajaku jednosjedu na 1 000 i 5 000 metara te u četvercu na 500 i 1 000 metara. Ove godine nastupila sam po prvi puta na državnom prvenstvu u kajaku na divljim vodama gdje sam uzela zlatnu medalju. Treniram svaki dan, a uz veslanje moram ići i u teretanu tako da sam počela od prošle godine ići na natjecanja u powerliftingu. Ove godine sam uzela zlatne medalje u Đurđevcu i Šibeniku te na državnom prvenstvu u Zadru. Radim čučanj, bench i dead lift te posebno nastupam u kategoriji bench press, uzela sam zlatnu medalju i u jednoj i u drugoj kategoriji, postala apsolutna pobjednica i postavila nove državne rekorde što mi je otvorilo put za Europsko prvenstvo u Finskoj iduće godine. U benchu sam digla 75 kg, srušila svoj bivši rekord, zatim sam u čučnju digla 75 i u dead liftu 140 kilograma“, kaže Brigita koja ima samo 19 godina, upisala je fakultet i namjerava se još baviti i kanuom. Vjerujte, sve stiže. Ujedno je odveslala utrku na lađi u Metkoviću te je pobijedila s ekipom „Gusarice“. Bravo Brigita.

FILIP MRVELJ

Filip je jedan od onih Brođana koji je više izvan Hrvatske i Slavonskog Broda nego doma. Poznati 3D street art umjetnik koji je dosta tražen u cijelom svijetu može slobodno reći kako mu je zrakoplov drugi dom, a hoteli treći.

Filip Mrvelj

„Ja sam slikar i cijelo vrijeme se nadograđujem, isprobavam nešto drugo i novo, pratim scenu i skužim da ljudi rade neke stvari koje su mi golicale maštu. Igrom slučaja 2008. godine HGspot objavi natječaj za slikara koji može napraviti 3D sliku (op. a. anamorfna).  Odlučio sam probati, nisam znao kako i s čim, pa je kod nas u aeroklubu bio neki zid i onda sam s nekim ciglama radio ovo, ono, kako bih dobio ono što sam trebao. I prva slika za javnost je bio laptop koji sam radio prema slici jednog od najpoznatijih 3D slikara. Onda su krenuli drugi poslovi. Danas, 2016. godine, puno putujem, većinom su se stvari događale u Nizozemskoj i Njemačkoj na događajima koji su vezani uz street art. Počeo sam polako brojati koliko sam slika napravio ove godine i došao do broja 180, a vjerovali ili ne ove godine je najljepša priča bila u Vukovaru gdje sam napravio sliku na mostu preko rijeke Vuke koja je dosta medijski popraćena. Vukovar je željan boja i pozitivne emocije te smo nastavili projekt gdje sam napravio 5 slika i stvorili smo jedan 3D ZOO. Tako da mi je Vukovar obilježio godinu“, rekao je Filip  Mrvelj koji sljedeće godine planira još veće projekte koji će mu omogućiti ponovno dosta putovanja. „Poručujem ljudima koji nešto rade u svom malom svemiru da ta prilika i povratna informacija može biti tako blizu i ne trebaju imati strah i prepreke. Meni je sve krenulo od jednog maila, kao da bi poslali Messiju mail i dobijete odgovor. To možeš napraviti i ti, svijet je velika šansa i u 2017. godini želim vam više hrabrosti“, kaže Mrvelj.

FILIP NOVOSEL

Imamo mi dva uspješna Filipa, osim maloprije spomenutog slikara imamo i uspješnog glazbenika, čovjeka koji je sa svojim izdanjem i projektom osvojio Hrvatsku i svijet. U pitanju je Filip Novosel koji je s Tihomirom Hojsakom osnovao projekt Bow vs. Plectrum (gudalo protiv trzalice) koji je predstavio hrvatskim fanovima, ali i onima preko bare.

Koncert Panonika u sklopu 26. Brodskog glazbenog ljeta

„2016. godina je za mene bila fantastična i drago mi je što sam na ovoj listi najboljih priča godine. Prve početne kritike kada je naš album prvijenac izašao su bile odlične i tada je rečeno kako će album obilježiti 2016. godinu, no sve smo to s rezervom uzimali i nismo znali da ćemo tim izdanjem obilježiti cijelu diskografsku scenu Hrvatske i regije. Iznimno sam sretan i ponosan što je to tako (op. a. najbolji jazz album godine i jedno od najboljih glazbenih izdanja 2016. prema mnogim kritičarima). Bili smo i na američkom kontinentu gdje smo dobili pozive za koncerte nakon što smo izdali album i zbog čega smo bili pozitivno šokirani. Jedno fantastično iskustvo i veliki je uspjeh što smo u samo prvoj godini postojana obišli i Ameriku te mi ne pada napamet tko je to do sada uopće ostvario u našoj glazbenoj povijesti. Moram naglasiti da smo bili i u Milanu na obilježavanju Dana državnosti, zatim u BiH, Austriji (Beč), trenutno smo u pregovorima za promociju albuma u Beogradu, Sloveniji, Bugarskoj, a sljedeće godine bi trebali izdati album sa Zagrebačkom filharmonijom, surađujemo i s Tamburaškim orkestrom HRT-a. Imamo u 2017. već 50 koncerata, neki su opet u Americi jer smo dobili poziv da obilježimo Dan otvorenih vrata u našoj ambasadi u Washingtonu, a na listi smo za turneju u Kini te nastavljamo suradnju s Matijom Dedić s kojim smo imali uspješan koncert i u Slavonskom Brodu“, rekao nam je Filip i zaključio kako će 2017. godina prema sadašnjim naznakama trebala biti još uspješnija. Sjajno!

GABRIJEL I PERO VEOČIĆ

Plemenita vještina, nazvali bi tako neki boks, sport koji iz godine u godinu ima iznimno uspješne predstavnike u Slavonskom Brodu. Da sve ostaje u obitelji dokaz su otac i sin Veočići, Pero je nekada boksao, a tada mali Gabrijel u pelenama gledao što otac radi da bi sada bio jedan od najuspješnijih juniora u Europi. Gabrijel je osvojio broncu na Europskom juniorskom prvenstvu i upisao Slavonski Brod u povijest svjetskog boksa, a otac Pero je danas trener hrvatske boksačke reprezentacije.

Gabrijel i Pero Veočić

„Trenirali smo iznimno puno, teške su bile pripreme no kada smo došli na Europsko prvenstvo nije bilo treme jer je ovo bilo treće takvo prvenstvo. Tako smo osvojili ovoga puta broncu“, skroman je Gabrijel, a otac ponosno kaže kako je sin bio u Njemačkoj, Mađarskoj, Srbiji, BiH i po turnirima u Hrvatskoj gdje je imao 15 mečeva i većinom osvajao turnire.

„Cilj za nagodinu je što bolji rezultat na Europskom prvenstvu, očekujemo sjajniju medalju. Gabrijel je još u pelenama gledao kako sam trenirao i zavolio taj sport te postao veliki europski talent. Osobno sam se 1993. godine počeo baviti boksom, trenirao sam i boksao za reprezentaciju  Hrvatske i tako je sve počelo i ostalo u obitelji“, kaže Pero i najavljuje još bolje rezultate sljedeće godine bez obzira na loše uvjete treniranja u Slavonskom Brodu pa se nadamo da će im se velika želja za vlastitim prostorom što prije ispuniti.

KREŠIMIR HERCEG

„Bolji Slavonski Brod“ sigurno je pravi moto za Krešimira Hercega koji je također jedna od najboljih priča 2016. ali i puno godina unazad i vjerujemo onima koje nas tek čekaju. Nije se nikada nakon fakulteta planirao vratiti u Slavonski Brod no zbog ozljede u košarci rehabilitirao se u Sl. Brodu i postao svjestan mira kojeg nije imao u Zagrebu. Tada je postao svjestan što Brod ima kao svijetle točke te je nakon toga odlučio ostati, zaposliti se i baviti se raznim aktivnostima. Cikloturizam, kultura, bicikliranje, košarka i još puno toga radi Krešimir.

Krešimir Herceg

„Košarka je velika ljubav i trenutno igram za drugu ligu u Požegi, a već nekoliko godina radim i sa ženskom košarkom u Slavonskom Brodu. No, poslovno ima dosta toga što mi se dobroga dogodilo u 2016., ali dvije stvari koje su mi najdraže su projekt Bicikademija te marketinške aktivnosti koje radim preko udruga Lima i Zebrica. Kako smo počeli raditi cikloturističke projekte upoznao sam Irenu Vukas koja je radila projekt za Ivanu Brlić Mažuranić, počeli smo onda surađivati na tim projektima pa je nastao i projekt Hlapich adventures u suradnji s Filipom Mrveljom. Putovali smo ove godine kroz nekoliko talijanskih regija, te uskoro slijedi i premijera filma. U kolovozu bi trebali ići u Istru gdje imamo veliku potporu Turističke zajednice Motovuna gdje ćemo raditi jednu sjajnu priču i predstavljali bismo neke legende ili mitološki dio Istre. Cikloturizam smo kroz sve godine razvijali i došli do biciklijade Mali Pariz – Klakar, a sada i do projekta Bicikademija koji je jedinstven u svijetu. Napraviti nešto drugačije i nešto novo je moj najvažniji motiv. Mislim da bez obzira u kojoj se situaciji nalazili moramo sami raditi na tome da nam bude bolje. Ganjajte svoje snove i sreću, ne mora nužno ona biti u Sl. Brodu“, rekao je Krešimir Herceg. Svaka čast Šokre!

MIHAELA LAZIĆ

Spominali smo već žensku košarku, a najsvjetliji primjer kada je takva vrsta sporta u pitanju u Slaovnskom Brodu je Mihaela Lazić, članica ŽKK „Brod na savi“ i reprezentacije Hrvatske. Sa samo 16 godina već je jedna od najboljih hrvatskih kadetkinja, jedan od najboljih strijelaca lige i jedna od najboljih hrvatskih kadetskih reprezentativki, ali i općenito kadetkinja u Europi.

Mihaela Lazić

„Najdraži košarkaš mi je Stephen Curry, pratim ga u svakoj utakmici, ako ne slikom onda statistikom. Veliki mi je san otići u Ameriku. Vrlo je teško spojiti košarku sa školom, ran ujutro se moraš dignut pa trebaš imati snage za trening poslije škole. Dva treninga imam u danu, no ljubav prema košarci daje posebnu snagu. Kada nešto volite dat ćete sve od sebe, bez obzira na umor i sve ostalo. S klubom sam kao kadetkinja bila prva u Hrvatskoj te sam proglašena najboljim strijelcem. Na juniorskom prvenstvu bili smo vrlo mlada ekipa i završile smo sedme, ali sam i ondje bila najbolji strijelac i u petorci prvenstva. Na Europskom prvenstvu za kadetkinje u Italiji sam bila u najboljoj petorci Europe. Poručila bih svima koji se bave sportom ili bilo čim drugim da ne odustanu, bit će teških prilika, ali Bog ti daje puno razloga da nastaviš dalje i uspiješ“, rekla nam je Mihaela. Čestitamo!

ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE SLAVONSKI BROD (MLADEN DAMJANOVIĆ)

Bilo da je u pitanju rad na računalu, maketarstvo, video produkcija ili nešto drugo, mnoge mlade Brođane educiraju članovi Zajednice tehničke kulture koju čine udruge tehničke kulture od ronilaca do zrakoplovaca. Obilježavaju 20 godina Zajednice i 70 godina djelovanja krovne organizacije te su ove okrugle brojke obilježili milenijskom fotografijom. Sve čine svojim sredstvima s puno uloženog truda i izdvojenog slobodnog vremena.

Mladen Damjanović

Foto: Željko Jelavić

„Nastojimo mlade okupiti oko ovih stvari koje čine budućnost. Danas ili sutra će nešto raditi od ovih stvari, informatičke opreme ili bilo kojeg predmeta kojeg treba obraditi i iz tog razloga želimo da budu spremni za taj trenutak. U ovoj godini možemo reći da smo pokrenuli zajedno s udrugom Connect IT program robotike u Sl. Brodu gdje okupljamo dosta učenika koji svakodnevno sudjeluju u malim kreativnim radionicama gdje izvode određene aktivnosti s njima zanimljivim načinom razmišljanja. Teško je nespomenuti i zrakoplovnu aktivnost gdje smo imali svjetskog prvaka Arijan Hucaljuk u F3J kategoriji. Tu ne treba više ništa dodati, jer to je najveći uspjeh što netko može postići. Bez praktičnih aktivnosti ne samo u udrugama i zajednicama nego i u školama ne možemo dobiti viši nivo kvalitete znanja i vještina koji će kasnije biti pokretači gospodarstvo što nam je najpotrebnije“, s ponosom je istaknuo Mladen Damjanović iz Zajednice tehničke kulture Slavonski Brod.

CONNECT IT (MLADEN SUDAR)

Udruga Connect IT iz Slavonskog Broda je obilježila 2016. godinu, već smo pisali maloprije o jednom razlogu toga, robotika, ali imaju i još puno toga zbog čega su dio velike pozitivne priče iz Slaovnskog Broda.

Mladen Sudar

„Robotika nije jedina stvar na kojoj radimo, imamo i druge projekte koje realiziramo uz brojne partnere. Imamo Code Club radionice, svjetska organizacija koja okuplja volontere gdje djecu uče o programiranju u Scratchu, HTML-u, CSS-u, Pythonu za čije resurse je velika potražnja na tržištu. Natjecali smo se i u CoSpace robotici i naša je ekipa osvojila treće mjesto u Hrvatskoj što je veliki uspjeh za nas kao početnike. Natječemo se u LEGO ligi robotike gdje smo jedna od 13 organizacija koje se natječu i jedini smo iz ovog dijela Hrvatske. Imamo i druge projekte poput Logo natjecanja. Djeca su strašno zainteresirana, imamo jako puno prijava i svaki dan imamo dvije ili tri radionice s djecom. Naši kapaciteti su poprilično popunjeni i cilj je prenijeti ovo što mi radimo u osnovne škole te omogućiti školama da sa djecom rade kako bi ona mogla stjecati nova znanja u mjesto gdje borave“, naglasio je Mladen Sudar, predsjednik udruge Connect IT. Pa recite da hrvatskom školstvu nije potrebna kurikularna reforma na kojoj su radili mnogi pametni ljudi poput ovih u Connect IT-u. Nastavljaju s ovakvim radom i u 2017. godini. Da je više ovakvih!

ŠPORTSKO-PLESNI KLUB „ASTRA“

U pitanju je klub koji iz godine u godinu postiže vrhunske rezultate , a 2016. godina je bila najposebnija do sada. Klub je osnovan 2013. godine i broji oko 180 članova uz pet trenerica, a bave se akrobatskim rock and rollom.

Gabrijela Kokotović, Katica Stjepanović i Fabijan Đurđević

„Dva puta mjesečno putujemo najviše za Zagreb, a sretni smo i zbog natjecanja koje organiziramo u Slavonskom Brodu. Nastupamo i u Europi na međunarodnim natjecanjima. Ove godine su Nikolina Koporčić i Mihael Bikčević u Belgiji ušli u četvrtfinale i osvojili 24. mjesto na svijetu, a Mia Pejić i Marko Vujčić su u Švicarskoj osvojili 18. mjesto također u kategoriji mlađih juniora 1, a ono na što smo najviše ponosni su Gabrijelu Kokotović i Fabijana Đurđevića koji su pobjednici Kupa Republike Hrvatske u seniorskoj C kategoriji te su tako postali i ukupni pobjednici Kupa za 2016. godinu osvojivši dva zlata i jedno srebro, a potom su u Švedskoj osvojili srebro na Svjetskom kupu u istoj kategoriji“, rekla je trenerica Katica Stjepanović.

„Nagrade daju energiju, motivaciju i poticaj za dalje kako bi pojačali tempo te bili spremni za nova natjecanja, medalje i iskustva. Važna je simbioza s trenerima, sada već dugo plešemo i bitna je povezanost s trenerima koji je ključni faktor u svemu. Ljubav prema plesu je rano krenula i nakon prvog treninga sam zavolio i akrobatski rock and roll te nikada nisam htio odustati od toga“, istaknuo je Fabijan.

Gabrijela Kokotović, Katica Stjepanović i Fabijan Đurđević

„Treninge imamo 4 puta tjedno po dva sata, većinu slobodnog  vremena provodimo na treningu, a ostatak je rezerviran za školu“, napomenula je Gabrijela.

Bravo ekipa, ponosni smo što imamo svjetske prvake!

SREDNJA ŠKOLA „MATIJA ANTUN RELJKOVIĆ“ (VLADO PRSKALO)

Škola je to koja ima vrhunske programe, pogotovo kada je u pitanju praksa. Tu su i proizvodni pogoni, a da ne govorimo o privlačenju novca iz EU i drugih fondova gdje su među prvima u Hrvatskoj. Ovo je priča koja je možda čak i najpozitivnija u Slaovnskom Brodu zadnjih godina.

Vlado Prskalo

„Mi smo prepoznali da naša djeca žele učiti, raditi i žele školu koju će voljeti. Organiziranje nastave koja je u životnom okruženju i s modernom opremom je vrlo potrebna za budućnost djece. Morate imati sredstva za to, a mi kada smo shvatili da nas nema niti u jednom proračunu, županijskom ili državnom, pa smo se okrenuli EU fondovima. Napisali smo zajedno u suradnji s drugima 22 projekta Europske unije i povukli oko 50 milijuna kuna u školu i to s jednim ciljem da promijenimo kvalitetu rada ove škole. Dakle da to bude jedna strukovna škola koja djecu uči vještinama koje će im trebati sutra. Stalna promjena, rad s učenicima i profesorima je karakteristika ove škole“, ponosno je istaknuo ravnatelj Vlado Prskalo koji sa svojim timom ovu školu pretvara u moderni način obrazovanja poput njemačkih, švedskih ili finskih škola. Razmišljanje u smjeru da u sklopu škole omoguće tijekom tjedna besplatni boravak djece kako bi se još više posvetili naobrazbi i praktičnom radu govori sve o tome koliko je ova škola miljama daleko  ispred ostalih u Hrvatskoj. Čestitamo na tome! Nije potrebno istaknuti kako je ravnatelj Prskalo jedan od onih koji je bio uključen u prijedlog velike kurikularne reforme školstva koja nije mogla biti testirana samo zbog loše državne politike.

VATERPOLO KLUB „MARSONIA“

Mali i mladi sportski klub koji je obilježio 2016. godinu ne toliko s rezultatski najvećim uspjehom, nego s velikim trudom, optimizmom i organizacijom najvećeg hrvatskog natjecanja, finala hrvatskog Kupa koje je održano upravo u Slavonskom Brodu.

Zdravko Aladrović

„Izrazito smo ponosni na naš klub što smo u kratkom roku postali prepoznatljivi u Hrvatskoj i izvan nje. Našli smo se među 8 najboljih klubova u Hrvatskoj, igrali protiv najvećih svjetskih i europskih vaterpolista i stvorili veliko iskustvo. Dobili smo domaćinstvo finala hrvatskog Kupa na najljepšim bazenima u Slavoniji. Ovo je jedan od najzdravijih sportova, zato smo osnovali i Plivački klub „Marsonia“, tako da imamo individualne i ekipne vodene sportove u gradu koji sve bolje rezultate daju. Nažalost u osnovnim i srednjim školama je malo sati tjelesne aktivnosti tako da djeca ovako 12 sati tjedno dolaze na bazene i razvijaju svoje tijelo i muskulaturu. Za koju godinu će naši članovi biti još bolji, želja je ući i u viši rang ako ne i dva. Radimo na dovođenju reprezentacijskih vrsta u Slavonski Brod te idemo prema tome da i naše Barakude dođu na pripreme u Slavonski Brod. Bila je tu seniorska i juniorska plivačka reprezentacija, nadamo se da ćemo s tim trendom nastaviti i dalje“, rekao nam je Zdravko Aladrović Aki, jedan od najzaslužnijih ljudi za ovakvu popularnost vodenih sportova u Slavonskom Brodu.

To su naši heroji, to su najpozitivnije priče 2016. godine, priče koje bi trebale potaknuti i druge na bavljenje raznim aktivnostima. Bilo je još lijepih priča ove godine, poput uspjeha Ksenije Karabegović u svijetu po pitanju microbladinga, uvrštavanja brodskih liječnika među najbolje u Hrvatskoj i slično. Za sve njih uvijek će biti prostora u našem programu i na webu.

Sve je moguće u životu, uspjeh je tu, samo je potrebna volja, snaga i ustrajnost. Nadamo se da ćete sve to pronaći u ovim pričama. Svima želimo još uspješniju 2017. godinu i nadamo se da će hrvatska javnost čuti za još više lijepih priča iz Slavonskog Broda jer je ovaj grad to i zaslužio.

Svaki lonac treba poklopac.

Uključi se u raspravu, komentiraj!

Bez reganja nema komentiranja, brzo i bezbolno...

 

Komentari:

Prikaži jos
Soundset