Notice: Undefined index: section_filter in /srv/www.soundset.hr/web/vudu_application/controllers/ContentX.php on line 418 Poraz košarkaša Slavonskog Broda 1946 u Belom Manastiru – Slavonski Brod – Vijesti — SOUNDSET - nacionalna radijska grupa

13.12.2017.

5. KOLO B-1 LIGE (ISTOK)

Poraz košarkaša Slavonskog Broda 1946 u Belom Manastiru

Utorak, 24. studenog 2015.

Košarkaši Slavonskog Broda 1946 u 5. kolu „B“-1 lige istok poraženi su sa 78:71 na gostovanju u Belom Manastiru od istoimenog domaćina kojem je to bila prva pobjeda u sezoni.

Nakon prve četvrtine Beli Manastir je imao vodstvo od 22:15, da bi do odmora mladi Brođani koji su nastupili bez Bitunjca i Šmitala smanjili na 43:39. Domaćin se razigrao u trećoj četvrtini koju je dobio s 23:7 za 66:46 uoči posljednjih 10 minuta utakmice. Sve što su igrači trenera Rimca uspjeli do kraja bilo je smanjiti razliku na konačnih 78:71.

Kod Slavonskog Broda Marko Galić je postigao 16, Sandro Rašić 14, Luka Kristijan 12, a Borna Tomičević 11 koševa. Na ljestvici su Brođani zadržali 3. mjesto s 2 pobjede i isto toliko poraza, dok su u vodstvu KA Osijek (4-0) i Valpovo (3-1).

U slijedećem kolu Slavonski Brod za vikend na domaćem terenu igra protiv Našica koje imaju 2 utakmice manje te su do sada zabilježili po jednu pobjedu i poraz.

KK “BELI MANASTIR“ – KK „SLAVONSKI BROD 1946“  78:71

(22:15, 21:14, 23:7, 12:25)

Suci: Nebojša Radojčić i Petar Bosić (obojica Vukovar)

Opunomoćenik: Siniša Varda (Vukovar)

KK „BELI MANASTIR“: Jelenić 2, Novaković, Dimić 16, Defish 13, Zorić 5, Mišić 8, Zagrajski 6, Atanacković 2, Ljulj 13, Skenderović 11, Bušić 2.

KK “SLAVONSKI BROD 1946“: Blažević 7, Stojsavljević 4, Marijić, Rašić 14, Čiča 5, Grgić, Tomičević 11, Klaić, Kristijan 12, Jukić 2, Galić 16.

Ovog vikenda počela je s natjecanjem i Kadetska košarkaška liga Slavonije i Baranje, a već u 1. kolu u derbiju je Slavonski Brod na gostovanju u Županji slavio s minimalnih 86:85. Brođani su imali prednost tijekom cijele utakmice pa je tako nakon prve četvrtine bilo 26:18, na poluvremenu 48:38, a uoči posljednje četvrtine 71:59. Međutim, do kraja su morali spašavati zasluženu pobjedu. U pobjedničkom sastavu je Filip Blažević postigao 19, Svan Stojsavljević 18, Sandro Rašić 17, Luka Špehar 13 i Marko Kremer 10

Autor: Josip Šebalj