Notice: Undefined index: section_filter in /srv/www.soundset.hr/web/vudu_application/controllers/ContentX.php on line 418 Divjak: U listopadu ćemo znati koliko će profesora informatike biti potrebno – Hrvatska – Vijesti — SOUNDSET - nacionalna radijska grupa

18.06.2018.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja

Divjak: U listopadu ćemo znati koliko će profesora informatike biti potrebno

Ana Dukić | Utorak, 29. kolovoza 2017.

Ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak izjavila je da će se u listopadu znati koliko će biti potrebno novih profesora informatike, prenosi HRT .

"Želimo povećati angažman učitelja i učenika u školi u vezi s informatikom", rekla je između ostalog ministrica Divjak na konferenciji za novinare u vezi s uvođenjem informatike kao obveznog predmeta u osnovne škole.

"Sadržaj o disketama i sadržaj iz 1999. odlazi u povijest. Naši učenici radit će na razvoju digitalnih kompetencija i programiranju. To je dio reformskog paketa. Naši učenici će jedino tako biti konkurentni", rekla je Divjak.

Također, dodala je da nema namjeru mijenjati status vjeronauka.

Svaki lonac treba poklopac.

Uključi se u raspravu, komentiraj!

Bez reganja nema komentiranja, brzo i bezbolno...

 

Komentari:

Prikaži jos
Soundset