Notice: Undefined index: section_filter in /srv/www.soundset.hr/web/vudu_application/controllers/ContentX.php on line 418 Stipe Žunić osvojio broncu u bacanju kugle – Sport — SOUNDSET - nacionalna radijska grupa

17.08.2017.

Svjetsko prvenstvo

Umirovio se Vladimir Kličko

Sport Četvrtak, 03. kolovoza 2017.

Stipe Žunić osvojio broncu u bacanju kugle

Ana Dukić | Ponedjeljak, 07. kolovoza 2017.

Hrvatski atletičar Stipe Žunić bacio je kuglu 21.46 metara te osvojio brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Londonu, prenosi HRT .

Trijumf Stipe Žunića ujedno je trijumf Hrvatske jer je Stipe prvi hrvatski atletičar koji se popeo na pobjedničko postolje na Svjetskom atletskom prvenstvom na otvorenom.

Naslov svjetskog prvaka osvojio je Novozelanđanin Tom Walsh (22,03 m), a srebrnu je medalju osvojio Amerikanac Joe Kovacs (21,66 m).

Žunić je hitac za medalju, samo dva centimetra kraći od svojeg hrvatskog rekorda, izveo u drugoj seriji.

U prvoj seriji je Žunić bacio 21,01 m, u trećoj je njegova kugla poletjela na 21,04 m, a u četvrtoj 21,08 m. Žunić je u petoj seriji bacio vrlo daleko, možda i na daljinu novog osobnog rekorda, ali ga je silina hica povukla u prijestup.